Advanced Custom Fields - en to ca translation catalogue (1202 entries)

[ctx: The core ACF block binding source name for fields on the current page]
en: ACF Fields
ca: Camps de l'ACF

en: ACF PRO Feature
ca: Característiques de l'ACF PRO

en: Renew PRO to Unlock
ca: Renoveu a PRO per desbloquejar

en: Renew PRO License
ca: Renova la llicència PRO

en: PRO fields cannot be edited without an active license.
ca: Els camps PRO no es poden editar sense una llicència activa.

en: Please activate your ACF PRO license to edit field groups assigned to an ACF Block.
ca: Activeu la llicència ACF PRO per a editar els grups de camps assignats a un bloc ACF.

en: Please activate your ACF PRO license to edit this options page.
ca: Activeu la llicència ACF PRO per editar aquesta pàgina d'opcions.

en: Returning escaped HTML values is only possible when format_value is also true. The field values have not been returned for security.
ca: Retornar els valors HTML escapats només és possible quan format_value també és true. Els valors del camp no s'han retornat per seguretat.

en: Returning an escaped HTML value is only possible when format_value is also true. The field value has not been returned for security.
ca: Retornar un valor HTML escapat només és possible quan format_value també és true. El valor del camp no s'ha retornat per seguretat.

note: translators: %1$s - name of the ACF plugin. %2$s - Link to documentation.
en: %1$s ACF now automatically escapes unsafe HTML when rendered by <code>the_field</code> or the ACF shortcode. We've detected the output of some of your fields has been modified by this change, but this may not be a breaking change. %2$s.
ca: L'ACF %1$s ara escapa automàticament de l'HTML insegur quan es renderitza amb <code>the_field</code> o el codi de substitució de l'ACF. Hem detectat que la sortida d'alguns dels vostres camps ha estat modificada per aquest canvi, però pot ser que no s'hagi trencat res. %2$s.

en: Please contact your site administrator or developer for more details.
ca: Contacteu amb l'administrador o el desenvolupador del vostre lloc per a més detalls.

en: Hide&nbsp;details
ca: Amaga&nbsp;detalls

en: Show&nbsp;details
ca: Mostra&nbsp;detalls

note: translators: %1$s - The selector used  %2$s The field name  3%$s The parent function name
en: %1$s (%2$s) - rendered via %3$s
ca: %1$s (%2$s) - renderitzat via %3$s

en: Renew ACF PRO License
ca: Renova la llicència ACF PRO

en: Renew License
ca: Renova la llicència

en: Manage License
ca: Gestiona la llicència

en: 'High' position not supported in the Block Editor
ca: No s'admet la posició "Alta" a l'editor de blocs.

en: Upgrade to ACF PRO
ca: Actualitza a ACF PRO

note: translators: %s URL to ACF options pages documentation
en: ACF <a href="%s" target="_blank">options pages</a> are custom admin pages for managing global settings via fields. You can create multiple pages and sub-pages.
ca: Les <a href="%s" target="_blank">pàgines d'opcions</a> d'ACF són pàgines d'administració personalitzades per a gestionar la configuració global mitjançant camps. Podeu crear diverses pàgines i subpàgines.

en: Add Options Page
ca: Afegeix una pàgina d'opcions

en: In the editor used as the placeholder of the title.
ca: A l'editor s'utilitza com a marcador de posició del títol.

en: Title Placeholder
ca: Marcador de posició del títol

en: 4 Months Free
ca: 4 mesos gratuïts

note: translators: %s - A singular label for a post type or taxonomy.
en: (Duplicated from %s)
ca: (Duplicat de %s)

en: Select Options Pages
ca: Selecciona les pàgines d'opcions

en: Duplicate taxonomy
ca: Duplica la taxonomia

en: Create taxonomy
ca: Crea una taxonomia

en: Duplicate post type
ca: Duplica el tipus d'entrada

en: Create post type
ca: Crea un tipus de contingut

en: Link field groups
ca: Enllaça grups de camps

en: Add fields
ca: Afegeix camps

en: This Field
ca: Aquest camp

en: Feedback
ca: Opinions

en: Support
ca: Suport

note: translators: This text is prepended by a link to ACF's website, and appended by a link to WP Engine's website.
en: is developed and maintained by
ca: és desenvolupat i mantingut per

note: translators: %s - either "post type" or "taxonomy"
en: Add this %s to the location rules of the selected field groups.
ca: Afegeix %s a les regles d'ubicació dels grups de camps seleccionats.

note: translators: %s the URL to ACF's bidirectional relationship documentation
en: Enabling the bidirectional setting allows you to update a value in the target fields for each value selected for this field, adding or removing the Post ID, Taxonomy ID or User ID of the item being updated. For more information, please read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>.
ca: Activar el paràmetre bidireccional permet actualitzar un valor als camps de destinació per cada valor seleccionat per aquest camp, afegint o suprimint l'ID d'entrada, l'ID de taxonomia o l'ID d'usuari de l'element que s'està actualitzant. Per a més informació, llegeix la <a href="%s" target="_blank">documentació</a>.

en: Select field(s) to store the reference back to the item being updated. You may select this field. Target fields must be compatible with where this field is being displayed. For example, if this field is displayed on a Taxonomy, your target field should be of type Taxonomy
ca: Selecciona els camps per emmagatzemar la referència a l'element que s'està actualitzant. Podeu seleccionar aquest camp. Els camps de destinació han de ser compatibles amb el lloc on s'està mostrant aquest camp. Per exemple, si aquest camp es mostra a una taxonomia, el camp de destinació ha de ser del tipus taxonomia

en: Target Field
ca: Camp de destinació

en: Update a field on the selected values, referencing back to this ID
ca: Actualitza un camp amb els valors seleccionats, fent referència a aquest identificador

en: Bidirectional
ca: Bidireccional

note: translators: %s A field type name, such as "Relationship"
en: %s Field
ca: Camp %s

en: Select Multiple
ca: Selecciona múltiples

en: WP Engine logo
ca: Logotip de WP Engine

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 32 characters.
ca: Només minúscules, subratllats i guions, màxim 32 caràcters.

en: The capability name for assigning terms of this taxonomy.
ca: El nom de la capacitat per assignar termes d'aquesta taxonomia.

en: Assign Terms Capability
ca: Capacitat d'assignar termes

en: The capability name for deleting terms of this taxonomy.
ca: El nom de la capacitat per suprimir termes d'aquesta taxonomia.

en: Delete Terms Capability
ca: Capacitat de suprimir termes

en: The capability name for editing terms of this taxonomy.
ca: El nom de la capacitat per editar termes d'aquesta taxonomia.

en: Edit Terms Capability
ca: Capacitat d'editar termes

en: The capability name for managing terms of this taxonomy.
ca: El nom de la capacitat per gestionar termes d'aquesta taxonomia.

en: Manage Terms Capability
ca: Gestiona la capacitat dels termes

en: Sets whether posts should be excluded from search results and taxonomy archive pages.
ca: Estableix si les entrades s'han d'excloure dels resultats de la cerca i de les pàgines d'arxiu de taxonomia.

en: More Tools from WP Engine
ca: Més eines de WP Engine

note: translators: %s - WP Engine logo
en: Built for those that build with WordPress, by the team at %s
ca: S'ha fet per als que construeixen amb el WordPress, per l'equip a %s

en: View Pricing & Upgrade
ca: Mostra els preus i actualitzacions

en: Learn More
ca: Més informació

en: Speed up your workflow and develop better websites with features like ACF Blocks and Options Pages, and sophisticated field types like Repeater, Flexible Content, Clone, and Gallery.
ca: Accelera el flux de treball i desenvolupa millors llocs web amb funcions com ara blocs ACF i pàgines d'opcions, i tipus de camps sofisticats com repetidor, contingut flexible, clonar i galeria.

en: Unlock Advanced Features and Build Even More with ACF PRO
ca: Desbloqueja característiques avançades i construeix encara més amb ACF PRO

note: translators: %s - singular label of post type/taxonomy, i.e. "Movie"/"Genre"
en: %s fields
ca: %s camps

en: No terms
ca: No hi ha termes

en: No post types
ca: No existeixen tipus d'entrada

en: No posts
ca: Sense entrades

en: No taxonomies
ca: No hi ha taxonomies

en: No field groups
ca: No hi ha grups de camp

en: No fields
ca: No hi ha camps

en: No description
ca: No hi ha descripció

en: Any post status
ca: Qualsevol estat d'entrada

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy registered outside of ACF and cannot be used.
ca: Aquesta clau de taxonomia ja l'està utilitzant una altra taxonomia registrada fora d'ACF i no es pot utilitzar.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy in ACF and cannot be used.
ca: Aquesta clau de taxonomia ja l'està utilitzant una altra taxonomia a ACF i no es pot fer servir.

en: The taxonomy key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
ca: La clau de taxonomia només ha de contenir caràcters alfanumèrics en minúscules, guions baixos o guions.

en: The taxonomy key must be under 32 characters.
ca: La clau de taxonomia hauria de tenir menys de 20 caràcters

en: No Taxonomies found in Trash
ca: No s'ha trobat cap taxonomia a la paperera.

en: No Taxonomies found
ca: No s'ha trobat cap taxonomia

en: Search Taxonomies
ca: Cerca taxonomies

en: View Taxonomy
ca: Visualitza la taxonomia

en: New Taxonomy
ca: Nova taxonomia

en: Edit Taxonomy
ca: Edita la taxonomia

en: Add New Taxonomy
ca: Afegeix una nova taxonomia

en: No Post Types found in Trash
ca: No s'ha trobat cap tipus de contingut a la paperera.

en: No Post Types found
ca: No s'ha trobat cap tipus de contingut

en: Search Post Types
ca: Cerca tipus de contingut

en: View Post Type
ca: Visualitza el tipus de contingut

en: New Post Type
ca: Nou tipus de contingut

en: Edit Post Type
ca: Edita el tipus de contingut

en: Add New Post Type
ca: Afegeix un nou tipus de contingut

en: This post type key is already in use by another post type registered outside of ACF and cannot be used.
ca: Aquesta clau de tipus de contingut ja s'està utilitzant per un altre tipus de contingut registrat fora d'ACF i no es pot utilitzar.

en: This post type key is already in use by another post type in ACF and cannot be used.
ca: Aquesta clau de tipus de contingut ja s'està utilitzant en un atre tipus de contingut d'ACF i no es pot utilitzar.

note: translators: %s a link to WordPress.org's Reserved Terms page
en: This field must not be a WordPress <a href="%s" target="_blank">reserved term</a>.
ca: Aquest camp no ha de ser un <a href="%s" target="_blank">terme reservat</a> de WordPress.

en: The post type key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
ca: La clau de tipus d'entrada només ha de contenir caràcters alfanumèrics en minúscules, guions baixos o guions.

en: The post type key must be under 20 characters.
ca: La clau de tipus de contingut hauria de tenir menys de 20 caràcters.

en: We do not recommend using this field in ACF Blocks.
ca: No recomanem fer servir aquest camp en el block d'ACF

en: Displays the WordPress WYSIWYG editor as seen in Posts and Pages allowing for a rich text-editing experience that also allows for multimedia content.
ca: Mostra l'editor WYSIWYG de WordPress tal com es veu a publicacions i pàgines que permet una experiència d'edició de text rica i que també permet contingut multimèdia.

en: WYSIWYG Editor
ca: Editor WYSIWYG

en: Allows the selection of one or more users which can be used to create relationships between data objects.
ca: Permet la selecció d'un o més usuaris que es poden utilitzar per crear relacions entre objectes de dades.

en: A text input specifically designed for storing web addresses.
ca: Un camp de text dissenyat especificament per emmagatzemar adreces web.

en: A toggle that allows you to pick a value of 1 or 0 (on or off, true or false, etc). Can be presented as a stylized switch or checkbox.
ca: Un commutador que us permet triar un valor d'1 o 0 (activat o desactivat, cert o fals, etc.). Es pot presentar com un interruptor estilitzat o una casella de selecció.

en: An interactive UI for picking a time. The time format can be customized using the field settings.
ca: Una interfície d'usuari interactiva per triar una hora. El format de l'hora es pot personalitzar mitjançant la configuració de camp.

en: A basic textarea input for storing paragraphs of text.
ca: Un camp d'àrea de text bàsic per emmagatzemar paràgrafs de text.

en: A basic text input, useful for storing single string values.
ca: Un camp bàsic de text, útil per emmagatzemar valors de cadena simple.

en: Allows the selection of one or more taxonomy terms based on the criteria and options specified in the fields settings.
ca: Permet la selecció d'un o més termes de taxonomia en funció dels criteris i opcions especificats a la configuració dels camps.

en: Allows you to group fields into tabbed sections in the edit screen. Useful for keeping fields organized and structured.
ca: Us permet agrupar camps en seccions amb pestanyes a la pantalla d'edició. Útil per mantenir els camps organitzats i estructurats.

en: A dropdown list with a selection of choices that you specify.
ca: Una llista desplegable amb una selecció d'opcions que especifiqueu.

en: A dual-column interface to select one or more posts, pages, or custom post type items to create a relationship with the item that you're currently editing. Includes options to search and filter.
ca: Una interfície de dues columnes per seleccionar una o més entrades, pàgines o elements de tipus de contingut personalitzats per crear una relació amb l'element que esteu editant actualment. Inclou opcions per cercar i filtrar.

en: An input for selecting a numerical value within a specified range using a range slider element.
ca: Un camp per seleccionar un valor numèric dins d'un interval especificat mitjançant un element de control d'interval.

en: A group of radio button inputs that allows the user to make a single selection from values that you specify.
ca: Un grup de camps de botons d'opció que permet a l'usuari fer una selecció única dels valors que especifiqueu.

en: An interactive and customizable UI for picking one or many posts, pages or post type items with the option to search.
ca: Una interfície d'usuari interactiva i personalitzable per escollir una o més publicacions, pàgines o elements de tipus d'entrada amb l'opció de cercar.

en: An input for providing a password using a masked field.
ca: Un camp per proporcionar una contrasenya mitjançant un camp emmascarat.

en: Filter by Post Status
ca: Filtra per estat d'entrada

en: An interactive dropdown to select one or more posts, pages, custom post type items or archive URLs, with the option to search.
ca: Un menú desplegable interactiu per seleccionar una o més entrades, pàgines, elements de tipus de contingut personalitzats o URL d'arxiu, amb l'opció de cercar.

en: An interactive component for embedding videos, images, tweets, audio and other content by making use of the native WordPress oEmbed functionality.
ca: Un component interactiu per incrustar vídeos, imatges, tuits, àudio i altres continguts fent ús de la funcionalitat nativa de WordPress oEmbed.

en: An input limited to numerical values.
ca: Un camp limitat per valors numèrics.

en: Used to display a message to editors alongside other fields. Useful for providing additional context or instructions around your fields.
ca: S'utilitza per mostrar un missatge als editors juntament amb altres camps. Útil per proporcionar context o instruccions addicionals al voltant dels vostres camps.

en: Allows you to specify a link and its properties such as title and target using the WordPress native link picker.
ca: Us permet especificar un enllaç i les seves propietats, com ara el títol i l'objectiu mitjançant el selector d'enllaços natiu de WordPress.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose images.
ca: Utilitza el selector de mitjans natiu de WordPress per pujar o triar imatges.

en: Provides a way to structure fields into groups to better organize the data and the edit screen.
ca: Proporciona una manera d'estructurar els camps en grups per organitzar millor les dades i la pantalla d'edició.

en: An interactive UI for selecting a location using Google Maps. Requires a Google Maps API key and additional configuration to display correctly.
ca: Una interfície d'usuari interactiva per seleccionar una ubicació mitjançant Google Maps. Requereix una clau de l'API de Google Maps i una configuració addicional per mostrar-se correctament.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose files.
ca: Utilitza el selector multimèdia natiu de WordPress per pujar o triar fitxers.

en: A text input specifically designed for storing email addresses.
ca: Una camp de text dissenyat específicament per emmagatzemar adreces de correu electrònic.

en: An interactive UI for picking a date and time. The date return format can be customized using the field settings.
ca: Una interfície d'usuari interactiva per triar una data i una hora. El format de devolució de la data es pot personalitzar mitjançant la configuració de camp.

en: An interactive UI for picking a date. The date return format can be customized using the field settings.
ca: Una interfície d'usuari interactiva per triar una data. El format de devolució de la data es pot personalitzar mitjançant la configuració de camp.

en: An interactive UI for selecting a color, or specifying a Hex value.
ca: Una interfície d'usuari interactiva per seleccionar un color o especificar un valor hexadecimal.

en: A group of checkbox inputs that allow the user to select one, or multiple values that you specify.
ca: Un grup de camps de caselles de selecció que permeten a l'usuari seleccionar un o diversos valors que especifiqueu.

en: A group of buttons with values that you specify, users can choose one option from the values provided.
ca: Un grup de botons amb valors que especifiqueu, els usuaris poden triar una opció entre els valors proporcionats.

en: Allows you to group and organize custom fields into collapsable panels that are shown while editing content. Useful for keeping large datasets tidy.
ca: Us permet agrupar i organitzar camps personalitzats en panells plegables que es mostren mentre editeu el contingut. Útil per mantenir ordenats grans conjunts de dades.

en: This provides a solution for repeating content such as slides, team members, and call-to-action tiles, by acting as a parent to a set of subfields which can be repeated again and again.
ca: Això proporciona una solució per repetir contingut com ara diapositives, membres de l'equip i fitxes de crida d'acció, actuant com a pare d'un conjunt de subcamps que es poden repetir una i altra vegada.

en: This provides an interactive interface for managing a collection of attachments. Most settings are similar to the Image field type. Additional settings allow you to specify where new attachments are added in the gallery and the minimum/maximum number of attachments allowed.
ca: Això proporciona una interfície interactiva per gestionar una col·lecció de fitxers adjunts. La majoria de la configuració és similar al tipus de camp Imatge. La configuració addicional us permet especificar on s'afegeixen nous fitxers adjunts a la galeria i el nombre mínim/màxim de fitxers adjunts permesos.

en: This provides a simple, structured, layout-based editor. The Flexible Content field allows you to define, create and manage content with total control by using layouts and subfields to design the available blocks.
ca: Proporciona un editor senzill, estructurat i basat en dissenys. El camp contingut flexible us permet definir, crear i gestionar contingut amb control total mitjançant l'ús de dissenys i subcamps per dissenyar els blocs disponibles.

en: This allows you to select and display existing fields. It does not duplicate any fields in the database, but loads and displays the selected fields at run-time. The Clone field can either replace itself with the selected fields or display the selected fields as a group of subfields.
ca: Us permet seleccionar i mostrar els camps existents. No duplica cap camp de la base de dades, sinó que carrega i mostra els camps seleccionats en temps d'execució. El camp Clonar pot substituir-se amb els camps seleccionats o mostrar els camps seleccionats com un grup de subcamps.

[ctx: noun]
en: Clone
ca: Clona

en: Advanced
ca: Avançat

en: JSON (newer)
ca: JSON (més nou)

en: Invalid post ID.
ca: Identificador de l'entrada no vàlid.

en: Invalid post type selected for review.
ca: S'ha seleccionat un tipus de contingut no vàlid per a la revisió.

en: More
ca: Més

en: Select Field
ca: Camp selector

note: translators: %s: A link to the popular fields used in ACF
en: Try a different search term or browse %s
ca: Proveu un terme de cerca diferent o navegueu per %s

en: Popular fields
ca: Camps populars

note: translators: %s: The invalid search term
en: No search results for '%s'
ca: No hi ha resultats de cerca per a '%s'

en: Search fields...
ca: Cerca camps

en: Select Field Type
ca: Selecciona un tipus de camp

en: Add Taxonomy
ca: Afegeix taxonomia

en: Create custom taxonomies to classify post type content
ca: Crea taxonomies personalitzades per clasificar el contingut del tipus de contingut

en: Add Your First Taxonomy
ca: Afegeix la primera taxonomia

en: Hierarchical taxonomies can have descendants (like categories).
ca: Les taxonomies jeràrquiques poden tenir descendents (com les categories).

en: Makes a taxonomy visible on the frontend and in the admin dashboard.
ca: Fa que una taxonomia sigui visible a la part pública de la web i al tauler d'administració.

en: One or many post types that can be classified with this taxonomy.
ca: Un o varis tipus d'entrada que poden ser classificats amb aquesta taxonomia.

note: translators: example taxonomy
en: genre
ca: gènere

note: translators: example taxonomy
en: Genre
ca: Gènere

note: translators: example taxonomy
en: Genres
ca: Gèneres

en: Optional custom controller to use instead of `WP_REST_Terms_Controller `.
ca: Controlador personalitzat opcional per utilitzar-lo en lloc del `WP_REST_Terms_Controller `.

en: Expose this post type in the REST API.
ca: Exposa aquest tipus d'entrada a la REST API.

en: Customize the query variable name
ca: Personalitza el nom de la variable de consulta

en: Terms can be accessed using the non-pretty permalink, e.g., {query_var}={term_slug}.
ca: Es pot accedir als termes utilitzant l'enllaç permanent no bonic, per exemple, {query_var}={term_slug}.

en: Parent-child terms in URLs for hierarchical taxonomies.
ca: Termes pare-fill en URLs per a taxonomies jeràrquiques.

en: Customize the slug used in the URL
ca: Personalitza el segment d'URL utilitzat a la URL

en: Permalinks for this taxonomy are disabled.
ca: Els enllaços permanents d'aquesta taxonomia estan desactivats.

note: translators: this string will be appended with the new permalink structure.
en: Rewrite the URL using the taxonomy key as the slug. Your permalink structure will be
ca: Reescriu l'URL utilitzant la clau de la taxonomia com a segment d'URL. L'estructura de l'enllaç permanent serà

en: Taxonomy Key
ca: Clau de la taxonomia

en: Select the type of permalink to use for this taxonomy.
ca: Seleccioneu el tipus d'enllaç permanent que voleu utilitzar per aquesta taxonomia.

en: Display a column for the taxonomy on post type listing screens.
ca: Mostra una columna per a la taxonomia a les pantalles de llista de tipus de contingut.

en: Show Admin Column
ca: Mostra la columna d'administració

en: Show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
ca: Mostra la taxonomia en el panell d'edició ràpida/massiva.

en: Quick Edit
ca: Edició ràpida

en: List the taxonomy in the Tag Cloud Widget controls.
ca: Mostra la taxonomia als controls del giny núvol d'etiquetes.

en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: A PHP function name to be called for sanitizing taxonomy data saved from a meta box.
ca: El nom de la funció PHP que s'executarà per sanejar les dades de taxonomia desades a una meta box.

en: Meta Box Sanitization Callback
ca: Crida de retorn de sanejament de la caixa meta

en: Register Meta Box Callback
ca: Registra la crida de retorn de la caixa meta

en: No Meta Box
ca: Sense caixa meta

en: Custom Meta Box
ca: Caixa meta personalitzada

en: Controls the meta box on the content editor screen. By default, the Categories meta box is shown for hierarchical taxonomies, and the Tags meta box is shown for non-hierarchical taxonomies.
ca: Controla la meta caixa a la pantalla de l'editor de contingut. Per defecte, la meta caixa Categories es mostra per a taxonomies jeràrquiques i la meta caixa Etiquetes es mostra per a taxonomies no jeràrquiques.

en: Meta Box
ca: Caixa meta

en: Categories Meta Box
ca: Caixa meta de categories

en: Tags Meta Box
ca: Caixa meta d'etiquetes

en: A link to a tag
ca: Un enllaç a una etiqueta

en: Describes a navigation link block variation used in the block editor.
ca: Descriu una variació del bloc d'enllaços de navegació utilitzada a l'editor de blocs.

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: A link to a %s
ca: Un enllaç a %s

en: Tag Link
ca: Enllaç de l'etiqueta

en: Assigns a title for navigation link block variation used in the block editor.
ca: Assigna un títol a la variació del bloc d'enllaços de navegació utilitzada a l'editor de blocs.

en: ← Go to tags
ca: ← Ves a etiquetes

en: Assigns the text used to link back to the main index after updating a term.
ca: Assigna el text utilitzat per enllaçar de nou a l'índex principal després d'actualitzar un terme.

en: Back To Items
ca: Torna a Elements

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: ← Go to %s
ca: ← Anar a %s

en: Tags list
ca: Llista d'etiquetes

en: Assigns text to the table hidden heading.
ca: Assigna text a l'encapçalament ocult de la taula.

en: Tags list navigation
ca: Navegació per la llista d'Etiquetes

en: Assigns text to the table pagination hidden heading.
ca: Assigna text a la capçalera oculta de la paginació de la taula.

en: Filter by category
ca: Filtra per Categoria

en: Assigns text to the filter button in the posts lists table.
ca: Assigna text al botó de filtre a la taula de llistes d'entrades.

en: Filter By Item
ca: Filtra per element

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Filter by %s
ca: Filtra per %s

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ca: La descripció no es mostra per defecte; no obstant, hi ha alguns temes que poden mostrar-la.

en: Describes the Description field on the Edit Tags screen.
ca: Descriu el camp descripció a la pantalla d'edició d'etiquetes.

en: Description Field Description
ca: Descripció del camp descripció

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band
ca: Assigna un terme pare per crear una jerarquia. El terme Jazz, per exemple, seria el pare de Bebop i Big Band

en: Describes the Parent field on the Edit Tags screen.
ca: Descriu el camp superior de la pantalla Editar etiquetes.

en: Parent Field Description
ca: Descripció del camp pare

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lower case and contains only letters, numbers, and hyphens.
ca: El segment d’URL és la versió URL amigable del nom. Normalment està tot en minúscules i només conté lletres, números i guions.

en: Describes the Slug field on the Edit Tags screen.
ca: Descriu el camp Segment d'URL de la pantalla Editar etiquetes.

en: Slug Field Description
ca: Descripció del camp de l'àlies

en: The name is how it appears on your site
ca: El nom és tal com apareix al lloc web

en: Describes the Name field on the Edit Tags screen.
ca: Descriu el camp Nom de la pantalla Editar etiquetes.

en: Name Field Description
ca: Descripció del camp nom

en: No tags
ca: Sense etiquetes

en: Assigns the text displayed in the posts and media list tables when no tags or categories are available.
ca: Assigna el text que es mostra a les taules d'entrades i llista de mèdia quan no hi ha etiquetes o categories disponibles.

en: No Terms
ca: No hi ha termes

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: No %s
ca: No hi ha %s

en: No tags found
ca: No s'han trobat etiquetes

en: Assigns the text displayed when clicking the 'choose from most used' text in the taxonomy meta box when no tags are available, and assigns the text used in the terms list table when there are no items for a taxonomy.
ca: Assigna el text que es mostra quan es fa clic a "tria entre els més utilitzats" a la caixa meta de la taxonomia quan no hi ha etiquetes disponibles, i assigna el text utilitzat a la taula de llista de termes quan no hi ha elements per a una taxonomia.

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Assigns text to the Title field of the Most Used tab.
ca: Assigna text al camp Títol de la pestanya Més Utilitzat.

en: Most Used
ca: Més utilitzats

en: Choose from the most used tags
ca: Tria entre les etiquetes més utilitzades

en: Assigns the 'choose from most used' text used in the meta box when JavaScript is disabled. Only used on non-hierarchical taxonomies.
ca: Assigna el text "tria entre els més utilitzats" que s'utilitza a la caixa meta quan JavaScript està desactivat. Només s'utilitza en taxonomies no jeràrquiques.

en: Choose From Most Used
ca: Tria entre els més utilitzats

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Choose from the most used %s
ca: Tria entre els %s més utilitzats

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o suprimeix etiquetes

en: Assigns the add or remove items text used in the meta box when JavaScript is disabled. Only used on non-hierarchical taxonomies
ca: Assigna el text d'afegir o suprimir elements utilitzat a la caixa meta quan JavaScript està desactivat. Només s'utilitza en taxonomies no jeràrquiques

en: Add Or Remove Items
ca: Afegeix o Suprimeix Elements

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Add or remove %s
ca: Afegeix o suprimeix %s

en: Separate tags with commas
ca: Separa les etiquetes amb comes

en: Assigns the separate item with commas text used in the taxonomy meta box. Only used on non-hierarchical taxonomies.
ca: Assigna a l'element separat amb comes el text utilitzat a la caixa meta de taxonomia. Només s'utilitza en taxonomies no jeràrquiques.

en: Separate Items With Commas
ca: Separa elements amb comes

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Separate %s with commas
ca: Separa %s amb comes

en: Popular Tags
ca: Etiquetes populars

en: Assigns popular items text. Only used for non-hierarchical taxonomies.
ca: Assigna text als elements populars. Només s'utilitza en taxonomies no jeràrquiques.

en: Popular Items
ca: Elements populars

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Popular %s
ca: %s populars

en: Search Tags
ca: Cerca etiquetes

en: Assigns search items text.
ca: Assigna el text de cercar elements.

en: Parent Category:
ca: Categoria mare:

en: Assigns parent item text, but with a colon (:) added to the end.
ca: Assigna el text de l'element pare, però afegint dos punts (:) al final.

en: Parent Item With Colon
ca: Element pare amb dos punts

en: Parent Category
ca: Categoria mare

en: Assigns parent item text. Only used on hierarchical taxonomies.
ca: Assigna el text de l'element pare. Només s'utilitza en taxonomies jeràrquiques.

en: Parent Item
ca: Element pare

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Parent %s
ca: %s pare

en: New Tag Name
ca: Nom de l'etiqueta nova

en: Assigns the new item name text.
ca: Assigna el text del nom de l'element nou.

en: New Item Name
ca: Nom de l'element nou

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: New %s Name
ca: Nom de la taxonomia %s nova

en: Add New Tag
ca: Afegeix una etiqueta nova

en: Assigns the add new item text.
ca: Assigna el text d'afegir un element nou.

en: Update Tag
ca: Actualitza l'etiqueta

en: Assigns the update item text.
ca: Assigna el text d'actualitzar un element.

en: Update Item
ca: Actualiza l'element

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Update %s
ca: Actualitza %s

en: View Tag
ca: Mostra l'etiqueta

en: In the admin bar to view term during editing.
ca: A barra d'administració per a veure el terme durant l'edició.

en: Edit Tag
ca: Edita l'etiqueta

en: At the top of the editor screen when editing a term.
ca: A la part superior de la pantalla de l'editor, quan s'edita un terme.

en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

en: Assigns the all items text.
ca: Assigna el text de tots els elements.

en: Assigns the menu name text.
ca: Assigna el text del nom del menú.

en: Menu Label
ca: Etiqueta del menu

en: Active taxonomies are enabled and registered with WordPress.
ca: Les taxonomies actives estan activades i registrades a WordPress.

en: A descriptive summary of the taxonomy.
ca: Un resum descriptiu de la taxonomia.

en: A descriptive summary of the term.
ca: Un resum descriptiu del terme.

en: Term Description
ca: Descripció del terme

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
ca: Una sola paraula, sense espais. S’admeten barres baixes i guions.

en: Term Slug
ca: Àlies del terme

en: The name of the default term.
ca: El nom del terme per defecte.

en: Term Name
ca: Nom del terme

en: Create a term for the taxonomy that cannot be deleted. It will not be selected for posts by default.
ca: Crea un terme per a la taxonomia que no es pugui suprimir. No serà seleccionada per defecte per a les entrades.

en: Default Term
ca: Terme per defecte

en: Whether terms in this taxonomy should be sorted in the order they are provided to `wp_set_object_terms()`.
ca: Si els termes d'aquesta taxonomia s'han d'ordenar en l'ordre en què es proporciona a `wp_set_object_terms()`.

en: Sort Terms
ca: Ordena termes

en: Add Post Type
ca: Afegeix un tipus d'entrada personalitzat

en: Expand the functionality of WordPress beyond standard posts and pages with custom post types.
ca: Amplia la funcionalitat de WordPress més enllà de les entrades i pàgines estàndard amb tipus de contingut personalitzats.

en: Add Your First Post Type
ca: Afegiu el vostre primer tipus de contingut

en: I know what I'm doing, show me all the options.
ca: Sé el que estic fent, mostra'm totes les opcions.

en: Advanced Configuration
ca: Configuració avançada

en: Hierarchical post types can have descendants (like pages).
ca: Els tipus de contingut jeràrquics poden tenir descendents (com les pàgines).

en: Hierarchical
ca: Jeràrquica

en: Visible on the frontend and in the admin dashboard.
ca: Visible a la part pública de la web i al tauler d'administració.

en: Public
ca: Públic

note: translators: example post type
en: movie
ca: pel·lícula

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 20 characters.
ca: Només minúscules, guions baixos i guions, màxim 20 caràcters.

note: translators: example post type
en: Movie
ca: Pel·lícula

en: Singular Label
ca: Etiqueta singular

note: translators: example post type
en: Movies
ca: Pel·lícules

en: Plural Label
ca: Etiqueta plural

en: Optional custom controller to use instead of `WP_REST_Posts_Controller`.
ca: Controlador personalitzat opcional per utilitzar-lo en lloc del `WP_REST_Posts_Controller`.

en: Controller Class
ca: Classe de controlador

en: The namespace part of the REST API URL.
ca: La part de l'espai de noms de la URL de la API REST.

en: Namespace Route
ca: Ruta de l'espai de noms

en: The base URL for the post type REST API URLs.
ca: URL base per als URL de la REST API del tipus de contingut.

en: Base URL
ca: URL base

en: Exposes this post type in the REST API. Required to use the block editor.
ca: Exposa aquest tipus de contingut a la REST API. Necessari per a utilitzar l'editor de blocs.

en: Show In REST API
ca: Mostra a l'API REST

en: Customize the query variable name.
ca: Personalitza el nom de la variable de consulta.

en: Query Variable
ca: Variable de consulta

en: No Query Variable Support
ca: No admet variables de consulta

en: Custom Query Variable
ca: Variable de consulta personalitzada

en: Items can be accessed using the non-pretty permalink, eg. {post_type}={post_slug}.
ca: Es pot accedir als elements utilitzant l'enllaç permanent no bonic, per exemple {post_type}={post_slug}.

en: Query Variable Support
ca: Admet variables de consulta

en: URLs for an item and items can be accessed with a query string.
ca: Es pot accedir als URL d'un element i dels elements mitjançant una cadena de consulta.

en: Publicly Queryable
ca: Consultable públicament

en: Custom slug for the Archive URL.
ca: Segment d'URL personalitzat per a la URL de l'arxiu.

en: Archive Slug
ca: Segment d'URL de l'arxiu

en: Has an item archive that can be customized with an archive template file in your theme.
ca: Té un arxiu d'elements que es pot personalitzar amb un fitxer de plantilla d'arxiu al tema.

en: Archive
ca: Arxiu

en: Pagination support for the items URLs such as the archives.
ca: Suport de paginació per als URL dels elements, com els arxius.

en: Pagination
ca: Paginació

en: RSS feed URL for the post type items.
ca: URL del canal RSS per als elements del tipus de contingut.

en: Feed URL
ca: URL del canal

en: Alters the permalink structure to add the `WP_Rewrite::$front` prefix to URLs.
ca: Altera l'estructura d'enllaços permanents per afegir el prefix `WP_Rewrite::$front` a les URLs.

en: Front URL Prefix
ca: Prefix de les URLs

en: Customize the slug used in the URL.
ca: Personalitza el segment d'URL utilitzat a la URL.

en: URL Slug
ca: Àlies d'URL

en: Permalinks for this post type are disabled.
ca: Els enllaços permanents d'aquest tipus de contingut estan desactivats.

note: translators: this string will be appended with the new permalink structure.
en: Rewrite the URL using a custom slug defined in the input below. Your permalink structure will be
ca: Reescriu l'URL utilitzant un segment d'URL personalitzat definit al camp de sota. L'estructura d'enllaç permanent serà

en: No Permalink (prevent URL rewriting)
ca: Sense enllaç permanent (evita la reescriptura de URL)

en: Custom Permalink
ca: Enllaç permanent personalitzat

en: Post Type Key
ca: Clau del tipus de contingut

note: translators: this string will be appended with the new permalink structure.
en: Rewrite the URL using the post type key as the slug. Your permalink structure will be
ca: Reescriu l'URL utilitzant la clau del tipus de contingut com a segment d'URL. L'estructura d'enllaç permanent serà

en: Permalink Rewrite
ca: Reescriptura d'enllaç permanent

en: Delete items by a user when that user is deleted.
ca: Suprimeix els elements d'un usuari quan se suprimeixi.

en: Delete With User
ca: Suprimeix amb usuari

en: Allow the post type to be exported from 'Tools' > 'Export'.
ca: Permet que el tipus de contingut es pugui exportar des de 'Eines' > 'Exportar'.

en: Can Export
ca: Es pot exportar

en: Optionally provide a plural to be used in capabilities.
ca: Opcionalment, proporciona un plural per a utilitzar-lo a les capacitats.

en: Plural Capability Name
ca: Nom de la capacitat en plural

en: Choose another post type to base the capabilities for this post type.
ca: Tria un altre tipus de contingut per basar les capacitats d'aquest tipus de contingut.

en: Singular Capability Name
ca: Nom de la capacitat en singular

en: By default the capabilities of the post type will inherit the 'Post' capability names, eg. edit_post, delete_posts. Enable to use post type specific capabilities, eg. edit_{singular}, delete_{plural}.
ca: Per defecte, les capacitats del tipus de contingut heretaran els noms de les capacitats 'Entrada', per exemple edit_post, delete_posts. Activa'l per utilitzar capacitats específiques del tipus de contingut, per exemple edit_{singular}, delete_{plural}.

en: Rename Capabilities
ca: Canvia el nom de les capacitats

en: Exclude From Search
ca: Exclou de la cerca

en: Allow items to be added to menus in the 'Appearance' > 'Menus' screen. Must be turned on in 'Screen options'.
ca: Permet afegir elements als menús a la pantalla 'Aparença' > 'Menús'. S'ha d'activar a 'Opcions de pantalla'.

en: Appearance Menus Support
ca: Compatibilitat amb menús d'aparença

en: Appears as an item in the 'New' menu in the admin bar.
ca: Apareix com a un element al menú 'Nou' de la barra d'administració.

en: Show In Admin Bar
ca: Mostra a la barra d'administració

en: Custom Meta Box Callback
ca: Crida de retorn de caixa meta personalitzada

en: Menu Icon
ca: Icona de menú

en: The position in the sidebar menu in the admin dashboard.
ca: La posició al menú de la barra lateral al tauler d'administració.

en: Menu Position
ca: Posició en el menú

en: By default the post type will get a new top level item in the admin menu. If an existing top level item is supplied here, the post type will be added as a submenu item under it.
ca: Per defecte, el tipus de contingut obtindrà un element nou de nivell superior en el menú d'administració. Si aquí es proporciona un element de nivell superior existent, el tipus de contingut s'afegirà com a un element de submenú a sota.

en: Admin Menu Parent
ca: Menú d'administració pare

en: Admin editor navigation in the sidebar menu.
ca: Navegació de l'editor d'administració al menú de la barra lateral.

en: Show In Admin Menu
ca: Mostra al menú d'administració

en: Items can be edited and managed in the admin dashboard.
ca: Els elements es poden editar i gestionar al tauler d'administració.

en: Show In UI
ca: Mostra a l'UI

en: A link to a post.
ca: Un enllaç a una entrada.

en: Description for a navigation link block variation.
ca: Descripció d'una variació del bloc d'enllaços de navegació.

en: Item Link Description
ca: Descripció de l'enllaç de l'element

note: translators: %s Singular form of post type name
en: A link to a %s.
ca: Un enllaç a %s.

en: Post Link
ca: Enllaç de l'entrada

en: Title for a navigation link block variation.
ca: Títol d'una variació del bloc d'enllaços de navegació.

en: Item Link
ca: Enllaç de l'element

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: %s Link
ca: Enllaç de %s

en: Post updated.
ca: S'ha actualitzat l'entrada.

en: In the editor notice after an item is updated.
ca: A l'avís de l'editor després d'actualitzar un element.

en: Item Updated
ca: S'ha actualitzat l'element

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s updated.
ca: S'ha actualitzat %s.

en: Post scheduled.
ca: S'ha programat l'entrada.

en: In the editor notice after scheduling an item.
ca: A l'avís de l'editor després de programar un element.

en: Item Scheduled
ca: S'ha programat l'element

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s scheduled.
ca: %s programat.

en: Post reverted to draft.
ca: S'ha revertit l'entrada a esborrany.

en: In the editor notice after reverting an item to draft.
ca: A l'avís de l'editor després de revertir un element a esborrany.

en: Item Reverted To Draft
ca: S'ha tornat l'element a esborrany

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s reverted to draft.
ca: S'ha revertit %s a esborrany.

en: Post published privately.
ca: S'ha publicat l'entrada en privat.

en: In the editor notice after publishing a private item.
ca: A l'avís de l'editor després de publicar un element privat.

en: Item Published Privately
ca: S'ha publicat l'element en privat

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s published privately.
ca: %s publicats en privat.

en: Post published.
ca: S'ha publicat l'entrada.

en: In the editor notice after publishing an item.
ca: A l'avís de l'editor després de publicar un element.

en: Item Published
ca: S'ha publicat l'element

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s published.
ca: S'ha publicat %s.

en: Posts list
ca: Llista d'entrades

en: Used by screen readers for the items list on the post type list screen.
ca: Utilitzat pels lectors de pantalla per a la llista d'elements a la pantalla de llista de tipus de contingut.

en: Items List
ca: Llista d'elements

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: %s list
ca: Llista de %s

en: Posts list navigation
ca: Navegació per la llista d'entrades

en: Used by screen readers for the filter list pagination on the post type list screen.
ca: Utilitzat pels lectors de pantalla per a la paginació de la llista de filtres a la pantalla de llista de tipus de contingut.

en: Items List Navigation
ca: Navegació per la llista d'elements

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: %s list navigation
ca: Navegació per la lista de %s

en: Filter posts by date
ca: Filtra les entrades per data

en: Used by screen readers for the filter by date heading on the post type list screen.
ca: Utilitzat pels lectors de pantalla per a la capçalera de filtrar per data a la pantalla de llista de tipus de contingut.

en: Filter Items By Date
ca: Filtra els elements per data

note: translators: %s Plural form of post type name
en: Filter %s by date
ca: Filtra %s per data

en: Filter posts list
ca: Filtra la llista d'entrades

en: Used by screen readers for the filter links heading on the post type list screen.
ca: Utilitzat pels lectors de pantalla per a la capçalera dels enllaços de filtre a la pantalla de llista de tipus de contingut.

en: Filter Items List
ca: Filtra la llista d'elements

note: translators: %s Plural form of post type name
en: Filter %s list
ca: Filtra la llista de %s

en: In the media modal showing all media uploaded to this item.
ca: A la finestra emergent de mèdia es mostra tota la mèdia pujada a aquest element.

en: Uploaded To This Item
ca: S'ha penjat a aquest element

note: translators: %s Singular form of post type name
en: Uploaded to this %s
ca: S'ha penjat a aquest %s

en: Insert into post
ca: Insereix a l'entrada

en: As the button label when adding media to content.
ca: Com a etiqueta del botó quan s'afegeix mèdia al contingut.

en: Insert Into Media Button
ca: Botó Insereix a mèdia

note: translators: %s Singular form of post type name
en: Insert into %s
ca: Insereix a %s

en: Use as featured image
ca: Utilitza com a imatge destacada

en: As the button label for selecting to use an image as the featured image.
ca: Com a etiqueta del botó per a seleccionar l'ús d'una imatge com a imatge destacada.

en: Use Featured Image
ca: Utilitza la imatge destacada

en: Remove featured image
ca: Suprimeix la imatge destacada

en: As the button label when removing the featured image.
ca: Com a etiqueta del botó quan s'elimina la imatge destacada.

en: Remove Featured Image
ca: Suprimeix la imatge destacada

en: Set featured image
ca: Estableix la imatge destacada

en: As the button label when setting the featured image.
ca: Com a etiqueta del botó quan s'estableix la imatge destacada.

en: Set Featured Image
ca: Estableix la imatge destacada

en: Featured image
ca: Imatge destacada

en: In the editor used for the title of the featured image meta box.
ca: A l'editor utilitzat per al títol de la caixa meta de la imatge destacada.

en: Featured Image Meta Box
ca: Caixa meta d'imatge destacada

en: Post Attributes
ca: Atributs de l'entrada

en: In the editor used for the title of the post attributes meta box.
ca: A l'editor utilitzat per al títol de la caixa meta d'atributs de l'entrada.

en: Attributes Meta Box
ca: Caixa meta d'atributs

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s Attributes
ca: Atributs de %s

en: Post Archives
ca: Arxius d'entrades

en: Adds 'Post Type Archive' items with this label to the list of posts shown when adding items to an existing menu in a CPT with archives enabled. Only appears when editing menus in 'Live Preview' mode and a custom archive slug has been provided.
ca: Afegeix elements "Arxiu de tipus de contingut" amb aquesta etiqueta a la llista d'entrades que es mostra quan s'afegeix elements a un menú existent a un CPT amb arxius activats. Només apareix quan s'editen menús en mode "Vista prèvia en viu" i s'ha proporcionat un segment d'URL d'arxiu personalitzat.

en: Archives Nav Menu
ca: Menú de navegació d'arxius

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s Archives
ca: Arxius de %s

en: No posts found in Trash
ca: No s'han trobat entrades a la paperera

en: At the top of the post type list screen when there are no posts in the trash.
ca: A la part superior de la pantalla de la llista de tipus de contingut quan no hi ha entrades a la paperera.

en: No Items Found in Trash
ca: No s'han trobat entrades a la paperera

note: translators: %s Plural form of post type name
en: No %s found in Trash
ca: No s'han trobat %s a la paperera

en: No posts found
ca: No s'han trobat entrades

en: At the top of the post type list screen when there are no posts to display.
ca: A la part superior de la pantalla de la llista de tipus de contingut quan no hi ha publicacions que mostrar.

en: No Items Found
ca: No s'han trobat elements

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: No %s found
ca: No s'han trobat %s

en: Search Posts
ca: Cerca entrades

en: At the top of the items screen when searching for an item.
ca: A la part superior de la pantalla d'elements, quan es cerca un element.

en: Search Items
ca: Cerca elements

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Search %s
ca: Cerca %s

en: Parent Page:
ca: Pàgina mare:

en: For hierarchical types in the post type list screen.
ca: Per als tipus jeràrquics a la pantalla de la llista de tipus de contingut.

en: Parent Item Prefix
ca: Prefix de l'element superior

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Parent %s:
ca: %s pare:

en: New Post
ca: Entrada nova

en: New Item
ca: Element nou

note: translators: %s Singular form of post type name
en: New %s
ca: Nou %s

en: Add New Post
ca: Afegeix una nova entrada

en: At the top of the editor screen when adding a new item.
ca: A la part superior de la pantalla de l'editor, quan s'afegeix un element nou.

en: Add New Item
ca: Afegeix un element nou

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Add New %s
ca: Afegeix nou %s

en: View Posts
ca: Mostra les entrades

en: Appears in the admin bar in the 'All Posts' view, provided the post type supports archives and the home page is not an archive of that post type.
ca: Apareix a la barra d'administració a la vista 'Totes les entrades', sempre que el tipus de contingut admeti arxius i la pàgina d'inici no sigui un arxiu d'aquell tipus de contingut.

en: View Items
ca: Visualitza els elements

en: View Post
ca: Mostra l'entrada

en: In the admin bar to view item when editing it.
ca: A la barra d'administració per a visualitzar l'element en editar-lo.

en: View Item
ca: Visualitza l'element

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Plural form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: View %s
ca: Mostra %s

en: Edit Post
ca: Edita l'entrada

en: At the top of the editor screen when editing an item.
ca: A la part superior de la pantalla de l'editor, quan s'edita un element.

en: Edit Item
ca: Edita l'element

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Edit %s
ca: Edita %s

en: All Posts
ca: Totes les entrades

en: In the post type submenu in the admin dashboard.
ca: En el submenú de tipus de contingut del tauler d'administració.

en: All Items
ca: Tots els elements

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: All %s
ca: Tots %s

en: Admin menu name for the post type.
ca: Nom del menú d'administració per al tipus de contingut.

en: Menu Name
ca: Nom del menú

en: Regenerate all labels using the Singular and Plural labels
ca: Regenera totes les etiquetes utilitzant les etiquetes singular i plural

en: Regenerate
ca: Regenera

en: Active post types are enabled and registered with WordPress.
ca: Els tipus de contingut actius estan activats i registrats amb WordPress.

en: A descriptive summary of the post type.
ca: Un resum descriptiu del tipus de contingut.

en: Add Custom
ca: Afegeix personalització

en: Enable various features in the content editor.
ca: Habilita diverses característiques a l'editor de contingut.

en: Post Formats
ca: Formats de les entrades

en: Trackbacks
ca: Retroenllaços

en: Select existing taxonomies to classify items of the post type.
ca: Selecciona les taxonomies existents per a classificar els elements del tipus de contingut.

en: Browse Fields
ca: Cerca camps

en: Nothing to import
ca: Res a importar

en: . The Custom Post Type UI plugin can be deactivated.
ca: L'extensió Custom Post Type UI es pot desactivar.

note: translators: %d - number of items imported from CPTUI
en: Imported %d item from Custom Post Type UI - | Imported %d items from Custom Post Type UI -
ca[0]: S'ha importat %d element de Custom Post Type UI -
ca[1]: S'ha importat %d elements de Custom Post Type UI -

en: Failed to import taxonomies.
ca: No s'han pogut importar les taxonomies.

en: Failed to import post types.
ca: No s'han pogut importar els tipus de contingut.

en: Nothing from Custom Post Type UI plugin selected for import.
ca: No s'ha seleccionat res de l'extensió Custom Post Type UI per a importar.

en: Imported 1 item | Imported %s items
ca[0]: S'ha importat 1 element
ca[1]: S'han importat %s elements

en: Importing a Post Type or Taxonomy with the same key as one that already exists will overwrite the settings for the existing Post Type or Taxonomy with those of the import.
ca: La importació d'un tipus de contingut o taxonomia amb la mateixa clau que una que ja existeix sobreescriurà la configuració del tipus de contingut o taxonomia existents amb la de la importació.

en: Import from Custom Post Type UI
ca: Importar des de Custom Post Type UI

en: The following code can be used to register a local version of the selected items. Storing field groups, post types, or taxonomies locally can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file, then deactivate or delete the items from the ACF admin.
ca: El codi següent es pot utilitzar per registrar una versió local dels elements seleccionats. L'emmagatzematge local de grups de camps, tipus de contingut o taxonomies pot proporcionar molts avantatges, com ara temps de càrrega més ràpids, control de versions i camps/configuracions dinàmiques. Simplement copia i enganxa el codi següent al fitxer functions.php del tema o inclou-lo dins d'un fitxer extern i, a continuació, desactiva o suprimeix els elements de l'administrador de l'ACF.

en: Export - Generate PHP
ca: Exporta - Genera PHP

en: Export
ca: Exporta

en: Select Taxonomies
ca: Selecciona taxonomies

en: Select Post Types
ca: Selecciona els tipus de contingut

en: Exported 1 item. | Exported %s items.
ca[0]: S'ha exportat 1 element.
ca[1]: S'han exportat %s elements.

en: Category
ca: Categoria

en: Tag
ca: Etiqueta

note: translators: %s taxonomy name
en: %s taxonomy created
ca: S'ha creat la taxonomia %s

note: translators: %s taxonomy name
en: %s taxonomy updated
ca: S'ha actualitzat la taxonomia %s

en: Taxonomy draft updated.
ca: S'ha actualitzat l'esborrany de la taxonomia.

en: Taxonomy scheduled for.
ca: Taxonomia programada per a.

en: Taxonomy submitted.
ca: S'ha enviat la taxonomia.

en: Taxonomy saved.
ca: S'ha desat la taxonomia.

en: Taxonomy deleted.
ca: S'ha suprimit la taxonomia.

en: Taxonomy updated.
ca: S'ha actualitzat la taxonomia.

en: This taxonomy could not be registered because its key is in use by another taxonomy registered by another plugin or theme.
ca: Aquesta taxonomia no s'ha pogut registrar perquè la seva clau s'està utilitzant a una altra taxonomia registrada per una altra extensió o tema.

note: translators: %s number of taxonomies synchronized
en: Taxonomy synchronized. | %s taxonomies synchronized.
ca[0]: Taxonomia sincronitzada.
ca[1]: %s taxonomies sincronitzades.

note: translators: %s number of taxonomies duplicated
en: Taxonomy duplicated. | %s taxonomies duplicated.
ca[0]: Taxonomia duplicada.
ca[1]: %s taxonomies duplicades.

note: translators: %s number of taxonomies deactivated
en: Taxonomy deactivated. | %s taxonomies deactivated.
ca[0]: Taxonomia desactivada.
ca[1]: %s taxonomies desactivades.

note: translators: %s number of taxonomies activated
en: Taxonomy activated. | %s taxonomies activated.
ca[0]: Taxonomia activada.
ca[1]: %s taxonomies activades.

en: Terms
ca: Termes

note: translators: %s number of post types synchronized
en: Post type synchronized. | %s post types synchronized.
ca[0]: Tipus de contingut sincronitzat.
ca[1]: %s tipus de continguts sincronitzats.

note: translators: %s number of post types duplicated
en: Post type duplicated. | %s post types duplicated.
ca[0]: Tipus de contingut duplicat.
ca[1]: %s tipus de continguts duplicats.

note: translators: %s number of post types deactivated
en: Post type deactivated. | %s post types deactivated.
ca[0]: Tipus de contingut desactivat.
ca[1]: %s tipus de continguts desactivats.

note: translators: %s number of post types activated
en: Post type activated. | %s post types activated.
ca[0]: Tipus de contingut activat.
ca[1]: %s tipus de continguts activats.

en: Post Types
ca: Tipus de contingut

en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

en: Basic Settings
ca: Configuració bàsica

en: This post type could not be registered because its key is in use by another post type registered by another plugin or theme.
ca: Aquest tipus de contingut no s'ha pogut registrar perquè la seva clau s'està utilitzant a un altre tipus de contingut registrat per una altra extensió o tema.

en: Pages
ca: Pàgines

en: Link Existing Field Groups
ca: Enllaça grups de camps existents

note: translators: %s post type name
en: %s post type created
ca: %s tipus de contingut creat

note: translators: %s taxonomy name
en: Add fields to %s
ca: Afegeix camps a %s

note: translators: %s post type name
en: %s post type updated
ca: Tipus de contingut %s actualitzat

en: Post type draft updated.
ca: S'ha actualitzat l'esborrany del tipus de contingut.

en: Post type scheduled for.
ca: Tipus de contingut programat per.

en: Post type submitted.
ca: Tipus de contingut enviat.

en: Post type saved.
ca: Tipus de contingut desat.

en: Post type updated.
ca: Tipus de contingut actualitzat.

en: Post type deleted.
ca: Tipus de contingut suprimit.

en: Type to search...
ca: Tecleja per cercar...

en: PRO Only
ca: Només a PRO

en: Field groups linked successfully.
ca: Grups de camps enllaçats correctament.

note: translators: %s - URL to ACF tools page.
en: Import Post Types and Taxonomies registered with Custom Post Type UI and manage them with ACF. <a href="%s">Get Started</a>.
ca: Importa tipus de contingut i taxonomies registrades amb Custom Post Type UI i gestiona-les amb ACF. <a href="%s">Comença</a>.

en: taxonomy
ca: taxonomia

en: post type
ca: tipus de contingut

en: Done
ca: Fet

en: Field Group(s)
ca: Grup(s) de camp(s)

en: Select one or many field groups...
ca: Selecciona un o diversos grups de camps...

en: Please select the field groups to link.
ca: Selecciona els grups de camps a enllaçar.

en: Field group linked successfully. | Field groups linked successfully.
ca[0]: Grup de camps enllaçat correctament.
ca[1]: Grups de camps enllaçats correctament.

[ctx: post status]
en: Registration Failed
ca: Error de registre

en: This item could not be registered because its key is in use by another item registered by another plugin or theme.
ca: Aquest element no s'ha pogut registrar perquè la seva clau s'està utilitzant a un altre element registrat per una altra extensió o tema.

en: REST API
ca: API REST

en: Permissions
ca: Permisos

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Field Settings Tabs
ca: Pestanyes de configuracions de camps

en: [ACF shortcode value disabled for preview]
ca: [Valor del codi de substitució d'ACF desactivat a la previsualització]

en: Close Modal
ca: Tanca la finestra emergent

en: Field moved to other group
ca: Camp mogut a un altre grup

en: Close modal
ca: Tanca la finestra emergent

en: Start a new group of tabs at this tab.
ca: Comença un nou grup de pestanyes en aquesta pestanya.

en: New Tab Group
ca: Nou grup de pestanyes

en: Use a stylized checkbox using select2
ca: Utilitza una casella de selecció estilitzada utilitzant select2

en: Save Other Choice
ca: Desa l'opció «Altre»

en: Allow Other Choice
ca: Permitir l'opció «Altre»

en: Add Toggle All
ca: Afegeix un «Alternar tots»

en: Save Custom Values
ca: Desa els valors personalitzats

en: Allow Custom Values
ca: Permet valors personalitzats

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
ca: Els valors personalitzats de les caselles de selecció no poden estar buits. Desmarqueu els valors buits.

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Advanced Custom Fields logo
ca: Logotip de l'Advanced Custom Fields

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Field Group Title
ca: Títol del grup de camps

en: Add title
ca: Afegeix un títol

note: translators: %s url to getting started guide
en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
ca: Sou nou a l'ACF? Feu una ullada a la nostra <a href="%s" target="_blank">guia d'inici</a>.

en: Add Field Group
ca: Afegeix un grup de camps

note: translators: %s url to creating a field group page
en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
ca: L'ACF utilitza <a href="%s" target="_blank">grups de camps</a> per agrupar camps personalitzats i, a continuació, adjuntar aquests camps per editar pantalles.

en: Add Your First Field Group
ca: Afegiu el vostre primer grup de camps

en: Options Pages
ca: Pàgines d'opcions

en: ACF Blocks
ca: Blocs ACF

en: Gallery Field
ca: Camp de galeria

en: Flexible Content Field
ca: Camp de contingut flexible

en: Repeater Field
ca: Camp repetible

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
ca: Desbloquegeu característiques addicionals amb l'ACF PRO

en: Delete Field Group
ca: Suprimeix el grup de camps

note: translators: 1: Post creation date 2: Post creation time
en: Created on %1$s at %2$s
ca: Creat el %1$s a les %2$s

en: Group Settings
ca: Configuració del grup

en: Location Rules
ca: Regles d'ubicació

note: translators: %s url to field types list
en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ca: Trieu entre més de 30 tipus de camps. <a href="%s" target="_blank">Més informació</a>.

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
ca: Comenceu a crear nous camps personalitzats per a les vostres entrades, pàgines, tipus de contingut personalitzats i altres continguts del WordPress.

en: Add Your First Field
ca: Afegiu el vostre primer camp

en: Add Field
ca: Afegeix un camp

en: Presentation
ca: Presentació

en: Validation
ca: Validació

en: Import JSON
ca: Importa JSON

en: Export As JSON
ca: Exporta com a JSON

note: translators: %s number of field groups deactivated
en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
ca[0]: S'ha desactivat el grup de camps.
ca[1]: S'han desactivat %s grups de camps.

note: translators: %s number of field groups activated
en: Field group activated. | %s field groups activated.
ca[0]: S'ha activat el grup de camps.
ca[1]: S'han activat %s grups de camps.

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivate this item
ca: Desactiva aquest element

en: Activate
ca: Activa

en: Activate this item
ca: Activa aquest element

en: Move field group to trash?
ca: Voleu moure el grup de camps a la paperera?

[ctx: post status]
en: Inactive
ca: Inactiva

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
ca: Advanced Custom Fields i Advanced Custom Fields PRO no haurien d'estar actius al mateix temps. Hem desactivat Advanced Custom Fields PRO automàticament.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
ca: Advanced Custom Fields i Advanced Custom Fields PRO no haurien d'estar actius al mateix temps. Hem desactivat Advanced Custom Fields automàticament.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
ca[0]: %1$s ha de tenir un usuari amb el rol %2$s.
ca[1]: %1$s ha de tenir un usuari amb un dels següents rols: %2$s

en: %1$s must have a valid user ID.
ca: %1$s ha de tenir un identificador d'usuari vàlid.

en: Invalid request.
ca: Sol·licitud no vàlida.

en: %1$s is not one of %2$s
ca: %1$s no és un dels %2$s

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
ca[0]: %1$s ha de tenir el terme %2$s.
ca[1]: %1$s ha de tenir un dels següents termes: %2$s

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
ca[0]: %1$s ha de ser del tipus de contingut %2$s.
ca[1]: %1$s ha de ser d'un dels següents tipus de contingut: %2$s

en: %1$s must have a valid post ID.
ca: %1$s ha de tenir un identificador d'entrada vàlid.

en: %s requires a valid attachment ID.
ca: %s requereix un identificador d'adjunt vàlid.

en: Show in REST API
ca: Mostra a l'API REST

en: Enable Transparency
ca: Activa la transparència

en: RGBA Array
ca: Matriu RGBA

en: RGBA String
ca: Cadena RGBA

en: Hex String
ca: Cadena hexadecimal

en: Upgrade to PRO
ca: Actualitza a la versió Pro

[ctx: post status]
en: Active
ca: Activa

en: '%s' is not a valid email address
ca: «%s» no és una adreça electrònica vàlida

en: Color value
ca: Valor de color

en: Select default color
ca: Seleccioneu el color per defecte

en: Clear color
ca: Neteja el color

en: Blocks
ca: Blocs

en: Options
ca: Opcions

en: Users
ca: Usuaris

en: Menu items
ca: Elements del menú

en: Widgets
ca: Ginys

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Posts
ca: Entrades

en: Last updated: %s
ca: Darrera actualització: %s

en: Sorry, this post is unavailable for diff comparison.
ca: Aquest grup de camps no està disponible per a la comparació de diferències.

en: Invalid field group parameter(s).
ca: Paràmetre/s del grup de camps no vàlids.

en: Awaiting save
ca: Esperant desar

en: Saved
ca: S'ha desat

en: Import
ca: Importa

en: Review changes
ca: Revisa els canvis

en: Located in: %s
ca: Ubicat a: %s

en: Located in plugin: %s
ca: Ubicat a l'extensió: %s

en: Located in theme: %s
ca: Ubicat al tema: %s

en: Various
ca: Diversos

en: Sync changes
ca: Sincronitza els canvis

en: Loading diff
ca: S'està carregant el diff

en: Review local JSON changes
ca: Revisa els canvis JSON locals

en: Visit website
ca: Visiteu el lloc web

en: View details
ca: Visualitza els detalls

en: Version %s
ca: Versió %s

en: Information
ca: Informació

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
ca: <a href="%s" target="_blank">Servei d'ajuda</a>. Els professionals de suport al servei d'ajuda us ajudaran amb els problemes tècnics més profunds.

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the 'how-tos' of the ACF world.
ca: <a href="%s" target="_blank">Debats</a>. Tenim una comunitat activa i amistosa als nostres fòrums comunitaris que pot ajudar-vos a descobrir com es fan les coses al món de l'ACF.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
ca: <a href="%s" target="_blank">Documentació</a>. La nostra extensa documentació conté referències i guies per a la majoria de situacions que podeu trobar.

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
ca: Som fanàtics del suport i volem que tragueu el màxim profit del vostre lloc web amb l'ACF. Si trobeu alguna dificultat, hi ha diversos llocs on podeu trobar ajuda:

en: Help & Support
ca: Ajuda i suport

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
ca: Utilitzeu la pestanya d'ajuda i suport per posar-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
ca: Abans de crear el vostre primer grup de camps recomanem llegir abans la nostra guia <a href="%s" target="_blank">Primers passos</a> per familiaritzar-vos amb la filosofia i les millors pràctiques de l'extensió.

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
ca: L'extensió Advanced Custom Fields proporciona un maquetador de formularis visual per personalitzar les pantalles d'edició del WordPress amb camps addicionals i una API intuïtiva per mostrar els valors dels camps personalitzats en qualsevol fitxer de plantilla de tema.

en: Overview
ca: Resum

note: translators: %s the name of the location type
en: Location type "%s" is already registered.
ca: El tipus d'ubicació «%s» ja està registrat.

note: translators: %s class name for a location that could not be found
en: Class "%s" does not exist.
ca: La classe «%s» no existeix.

en: Invalid nonce.
ca: El nonce no és vàlid.

en: Error loading field.
ca: Error en carregar el camp.

en: Widget
ca: Giny

en: User Role
ca: Rol de l'usuari

en: Comment
ca: Comentari

en: Post Format
ca: Format de l'entrada

en: Menu Item
ca: Element del menú

en: Post Status
ca: Estat de l'entrada

en: Menus
ca: Menús

en: Menu Locations
ca: Ubicacions dels menús

en: Menu
ca: Menú

en: Post Taxonomy
ca: Taxonomia de l'entrada

en: Child Page (has parent)
ca: Pàgina filla (té mare)

en: Parent Page (has children)
ca: Pàgina mare (té filles)

en: Top Level Page (no parent)
ca: Pàgina de primer nivell (no té mare)

en: Posts Page
ca: Pàgina de les entrades

en: Front Page
ca: Portada

en: Page Type
ca: Tipus de pàgina

en: Viewing back end
ca: Veient l’administració

en: Viewing front end
ca: Veient la part frontal

en: Logged in
ca: Connectat

en: Current User
ca: Usuari actual

en: Page Template
ca: Plantilla de la pàgina

en: Register
ca: Registra

en: Add / Edit
ca: Afegeix / Edita

en: User Form
ca: Formulari d'usuari

en: Page Parent
ca: Pàgina mare

en: Super Admin
ca: Superadministrador

en: Current User Role
ca: Rol de l'usuari actual

en: Default Template
ca: Plantilla per defecte

en: Post Template
ca: Plantilla de l'entrada

en: Post Category
ca: Categoria de l'entrada

en: All %s formats
ca: Tots els formats de %s

en: Attachment
ca: Adjunt

en: %s value is required
ca: Cal introduir un valor a %s

en: Show this field if
ca: Mostra aquest camp si

en: Conditional Logic
ca: Lògica condicional

en: and
ca: i

en: Local JSON
ca: JSON local

en: Clone Field
ca: Clona el camp

note: translators: %s a list of plugin
en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
ca: Comproveu que tots els complements prèmium (%s) estan actualitzats a la darrera versió.

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
ca: Aquesta versió inclou millores a la base de dades i necessita una actualització.

note: translators: %1 plugin name, %2 version number
en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
ca: Gràcies per actualitzar a %1$s v%2$s!

en: Database Upgrade Required
ca: Cal actualitzar la base de dades

en: Options Page
ca: Pàgina d'opcions

en: Gallery
ca: Galeria

en: Flexible Content
ca: Contingut flexible

en: Repeater
ca: Repetible

en: Back to all tools
ca: Torna a totes les eines

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
ca: Si hi ha diversos grups de camps a la pantalla d'edició, s'utilitzaran les opcions del primer grup de camps (el que tingui el nombre d'ordre més baix)

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
ca: <b>Seleccioneu</b> els elements a <b>amagar</b>de la pantalla d'edició.

en: Hide on screen
ca: Amaga a la pantalla

en: Send Trackbacks
ca: Envia retroenllaços

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Page Attributes
ca: Atributs de la pàgina

en: Author
ca: Autor

en: Slug
ca: Àlies

en: Comments
ca: Comentaris

en: Discussion
ca: Debats

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Content Editor
ca: Editor de contingut

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Shown in field group list
ca: Es mostra a la llista de grups de camps

en: Field groups with a lower order will appear first
ca: Els grups de camps amb un ordre més baix apareixeran primer

en: Order No.
ca: Núm. d’ordre

en: Below fields
ca: Sota els camps

en: Below labels
ca: Sota les etiquetes

en: Instruction Placement
ca: Posició de les instruccions

en: Label Placement
ca: Posició de les etiquetes

en: Side
ca: Lateral

en: Normal (after content)
ca: Normal (després del contingut)

en: High (after title)
ca: Alta (després del títol)

en: Position
ca: Posició

en: Seamless (no metabox)
ca: Fluid (sense la caixa meta)

en: Standard (WP metabox)
ca: Estàndard (en una caixa meta de WP)

en: Style
ca: Estil

en: Type
ca: Tipus

en: Key
ca: Clau

note: translators: Hidden accessibility text for the positional order number of the field.
en: Order
ca: Ordre

en: Close Field
ca: Tanca el camp

en: class
ca: classe

en: width
ca: amplada

en: Wrapper Attributes
ca: Atributs del contenidor

en: Required
ca: Obligatori

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
ca: Una sola paraula, sense espais. S’admeten barres baixes i guions

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: This is the name which will appear on the EDIT page
ca: Aquest és el nom que apareixerà a la pàgina d'edició

en: Field Label
ca: Etiqueta del camp

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete field
ca: Suprimeix el camp

en: Move
ca: Mou

en: Move field to another group
ca: Mou el camp a un altre grup

en: Duplicate field
ca: Duplica el camp

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: Drag to reorder
ca: Arrossegueu per reordenar

en: Show this field group if
ca: Mostra aquest grup de camps si

en: No updates available.
ca: No hi ha actualitzacions disponibles.

note: translators: %s the url to the field group page.
en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
ca: S'ha completat l'actualització de la base de dades. <a href="%s">Feu una ullada a les novetats</a>

en: Reading upgrade tasks...
ca: S'estan llegint les tasques d'actualització…

en: Upgrade failed.
ca: L'actualització ha fallat.

en: Upgrade complete.
ca: S'ha completat l'actualització.

note: translators: %s the version being upgraded to. translators: %s the new ACF version
en: Upgrading data to version %s
ca: S'estan actualitzant les dades a la versió %s

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
ca: És recomanable que feu una còpia de seguretat de la base de dades abans de continuar. Segur que voleu executar l'actualitzador ara?

en: Please select at least one site to upgrade.
ca: Seleccioneu almenys un lloc web per actualitzar.

note: translators: %s admin dashboard url page
en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
ca: S'ha completat l'actualització de la base de dades. <a href="%s">Torna al tauler de la xarxa</a>

en: Site is up to date
ca: El lloc web està actualitzat

note: translators: %1 current db version, %2 available db version
en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
ca: El lloc web requereix una actualització de la base de dades de %1$s a %2$s

en: Site
ca: Lloc

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: Upgrade Sites
ca: Actualitza els llocs

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
ca: Els següents llocs web necessiten una actualització de la base de dades. Marqueu els que voleu actualitzar i feu clic a %s.

en: Add rule group
ca: Afegeix un grup de regles

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
ca: Crea un grup de regles que determinaran quines pantalles d’edició mostraran aquests camps personalitzats

en: Rules
ca: Regles

en: Copied
ca: Copiat

en: Copy to clipboard
ca: Copia-ho al porta-retalls

en: Select the items you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
ca: Seleccioneu els grups de camps que voleu exportar i, a continuació, seleccioneu el mètode d'exportació. Exporteu com a JSON per exportar a un fitxer .json que després podeu importar a una altra instal·lació d'ACF. Genereu PHP per exportar a codi PHP que podeu col·locar al vostre tema.

en: Select Field Groups
ca: Seleccioneu grups de camps

en: No field groups selected
ca: No s'ha seleccionat cap grup de camps

en: Generate PHP
ca: Genera PHP

en: Export Field Groups
ca: Exporta els grups de camps

en: Import file empty
ca: El fitxer d'importació és buit

en: Incorrect file type
ca: Tipus de fitxer incorrecte

en: Error uploading file. Please try again
ca: S'ha produït un error en penjar el fitxer. Torneu-ho a provar

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the items in that file.
ca: Seleccioneu el fitxer JSON de l'Advanced Custom Fields que voleu importar. En fer clic al botó d'importació, l'ACF importarà els grups de camps.

en: Import Field Groups
ca: Importa grups de camps

en: Sync
ca: Sincronitza

note: translators: %s: field group title
en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate this item
ca: Duplica aquest element

en: Supports
ca: Suports

en: Documentation
ca: Documentació

en: Description
ca: Descripció

en: Sync available
ca: Sincronització disponible

note: translators: %s number of field groups synchronized
en: Field group synchronized. | %s field groups synchronized.
ca[0]: S'ha sincronitzat el grup de camps.
ca[1]: S'han sincronitzat %s grups de camps.

note: translators: %s number of field groups duplicated
en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
ca[0]: S'ha duplicat el grup de camps.
ca[1]: S'han duplicat %s grups de camps.

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Actiu <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Actius <span class="count">(%s)</span>

en: Review sites & upgrade
ca: Revisa els llocs web i actualitza

en: Upgrade Database
ca: Actualitza la base de dades

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Move Field
ca: Mou el camp

en: Please select the destination for this field
ca: Seleccioneu la destinació d'aquest camp

note: translators: Confirmation message once a field has been moved to a different field group.
en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
ca: El camp %1$s ara es pot trobar al grup de camps %2$s

en: Move Complete.
ca: S’ha completat el moviment.

en: Active
ca: Actiu

en: Field Keys
ca: Claus dels camps

en: Settings
ca: Configuració

en: Location
ca: Ubicació

en: Null
ca: Nul

en: copy
ca: copia

en: (this field)
ca: (aquest camp)

en: Checked
ca: Marcat

en: Move Custom Field
ca: Mou el grup de camps

en: No toggle fields available
ca: No hi ha camps commutables disponibles

en: Field group title is required
ca: El títol del grup de camps és obligatori

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
ca: Aquest camp no es pot moure fins que no se n’hagin desat els canvis

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
ca: La cadena «field_» no es pot utilitzar al principi del nom d'un camp

en: Field group draft updated.
ca: S'ha actualitzat l’esborrany del grup de camps.

en: Field group scheduled for.
ca: S'ha programat el grup de camps.

en: Field group submitted.
ca: S’ha tramès el grup de camps.

en: Field group saved.
ca: S'ha desat el grup de camps.

en: Field group published.
ca: S'ha publicat el grup de camps.

en: Field group deleted.
ca: S'ha suprimit el grup de camps.

en: Field group updated.
ca: S'ha actualitzat el grup de camps.

en: Tools
ca: Eines

en: is not equal to
ca: no és igual a

en: is equal to
ca: és igual a

en: Forms
ca: Formularis

en: Page
ca: Pàgina

en: Post
ca: Entrada

en: Relational
ca: Relacional

en: Choice
ca: Elecció

en: Basic
ca: Bàsic

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Field type does not exist
ca: El tipus de camp no existeix

en: Spam Detected
ca: S'ha detectat brossa

en: Post updated
ca: S'ha actualitzat l'entrada

en: Update
ca: Actualitza

en: Validate Email
ca: Valida el correu electrònic

en: Content
ca: Contingut

en: Title
ca: Títol

en: Edit field group
ca: Edita el grup de camps

en: Selection is less than
ca: La selecció és inferior a

en: Selection is greater than
ca: La selecció és superior a

en: Value is less than
ca: El valor és inferior a

en: Value is greater than
ca: El valor és superior a

en: Value contains
ca: El valor conté

en: Value matches pattern
ca: El valor coincideix amb el patró

en: Value is not equal to
ca: El valor no és igual a

en: Value is equal to
ca: El valor és igual a

en: Has no value
ca: No té cap valor

en: Has any value
ca: Té algun valor

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

note: translators: %d is the number of fields that require attention
en: %d fields require attention
ca: Cal revisar %d camps

en: 1 field requires attention
ca: Cal revisar un camp

en: Validation failed
ca: La validació ha fallat

en: Validation successful
ca: Validació correcta

en: Restricted
ca: Restringit

en: Collapse Details
ca: Amaga els detalls

en: Expand Details
ca: Expandeix els detalls

en: Uploaded to this post
ca: S'ha penjat a aquesta entrada

[ctx: verb]
en: Update
ca: Actualitza

[ctx: verb]
en: Edit
ca: Edita

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
ca: Perdreu els canvis que heu fet si abandoneu aquesta pàgina

en: File type must be %s.
ca: El tipus de fitxer ha de ser %s.

en: or
ca: o

en: File size must not exceed %s.
ca: La mida del fitxer no ha de superar %s.

en: File size must be at least %s.
ca: La mida del fitxer ha de ser almenys %s.

en: Image height must not exceed %dpx.
ca: L'alçada de la imatge no pot ser superior a %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
ca: L'alçada de la imatge ha de ser almenys de %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
ca: L'amplada de la imatge no pot ser superior a %dpx.

en: Image width must be at least %dpx.
ca: L'amplada de la imatge ha de ser almenys de %dpx.

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: Full Size
ca: Mida completa

en: Large
ca: Gran

en: Medium
ca: Mitjana

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: (no label)
ca: (sense etiqueta)

en: Sets the textarea height
ca: Estableix l'alçada de l'àrea de text

en: Rows
ca: Files

en: Text Area
ca: Àrea de text

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
ca: Afegeix una casella de selecció addicional per commutar totes les opcions

en: Save 'custom' values to the field's choices
ca: Desa els valors personalitzats a les opcions del camp

en: Allow 'custom' values to be added
ca: Permet afegir-hi valors personalitzats

en: Add new choice
ca: Afegeix una nova opció

en: Toggle All
ca: Commuta'ls tots

en: Allow Archives URLs
ca: Permet les URLs dels arxius

en: Archives
ca: Arxius

en: Page Link
ca: Enllaç de la pàgina

en: Add
ca: Afegeix

en: Name
ca: Nom

en: %s added
ca: %s afegit

en: %s already exists
ca: %s ja existeix

en: User unable to add new %s
ca: L'usuari no pot afegir nous %s

en: Term ID
ca: Identificador de terme

en: Term Object
ca: Objecte de terme

en: Load value from posts terms
ca: Carrega el valor dels termes de l’entrada

en: Load Terms
ca: Carrega els termes

en: Connect selected terms to the post
ca: Connecta els termes seleccionats a l'entrada

en: Save Terms
ca: Desa els termes

en: Allow new terms to be created whilst editing
ca: Permet crear nous termes mentre s’està editant

en: Create Terms
ca: Crea els termes

en: Radio Buttons
ca: Botons d'opció

en: Single Value
ca: Un sol valor

en: Multi Select
ca: Selecció múltiple

en: Checkbox
ca: Casella de selecció

en: Multiple Values
ca: Múltiples valors

en: Select the appearance of this field
ca: Seleccioneu l'aparença d'aquest camp

en: Appearance
ca: Aparença

en: Select the taxonomy to be displayed
ca: Seleccioneu la taxonomia a mostrar

[ctx: No Terms]
en: No %s
ca: No hi ha %s

en: Value must be equal to or lower than %d
ca: El valor ha de ser igual o inferior a %d

en: Value must be equal to or higher than %d
ca: El valor ha de ser igual o superior a %d

en: Value must be a number
ca: El valor ha de ser un nombre

en: Number
ca: Número

en: Save 'other' values to the field's choices
ca: Desa els valors d’’Altres’ a les opcions del camp

en: Add 'other' choice to allow for custom values
ca: Afegeix l'opció «altres» per permetre valors personalitzats

en: Other
ca: Altres

en: Radio Button
ca: Botó d'opció

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
ca: Definiu un punt final per a aturar l’acordió previ. Aquest acordió no serà visible.

en: Allow this accordion to open without closing others.
ca: Permet que aquest acordió s'obri sense tancar els altres.

en: Multi-Expand
ca: Expansió múltiple

en: Display this accordion as open on page load.
ca: Mostra aquest acordió obert en carregar la pàgina.

en: Open
ca: Obert

en: Accordion
ca: Acordió

en: Restrict which files can be uploaded
ca: Restringeix quins fitxers es poden penjar

en: File ID
ca: Identificador de fitxer

en: File URL
ca: URL del fitxer

en: File Array
ca: Matriu de fitxer

en: Add File
ca: Afegeix un fitxer

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Update File
ca: Actualitza el fitxer

en: Edit File
ca: Edita el fitxer

en: Select File
ca: Escull el fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Password
ca: Contrasenya

en: Specify the value returned
ca: Especifiqueu el valor a retornar

en: Use AJAX to lazy load choices?
ca: Usa AJAX per a carregar opcions de manera relaxada?

en: Enter each default value on a new line
ca: Introduïu cada valor per defecte en una línia nova

[ctx: verb]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
ca: No s'ha pogut carregar

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
ca: S'està cercant&hellip;

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
ca: S'estan carregant més resultats&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
note: translators: %d - maximum number of items that can be selected in the select field
en: You can only select %d items
ca: Només podeu seleccionar %d elements

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
ca: Només podeu seleccionar un element

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
note: translators: %d - number of characters that should be removed from select field
en: Please delete %d characters
ca: Suprimiu %d caràcters

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
ca: Suprimiu un caràcter

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
note: translators: %d - number of characters to enter into select field input
en: Please enter %d or more characters
ca: Introduïu %d o més caràcters

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
ca: Introduïu un o més caràcters

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

[ctx: Select2 JS matches_n]
note: translators: %d - number of results available in select field
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ca: Hi ha %d resultats disponibles, utilitzeu les fletxes amunt i avall per navegar-hi.

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
ca: Hi ha un resultat disponible, premeu retorn per seleccionar-lo.

[ctx: noun]
en: Select
ca: Selecció

en: User ID
ca: Identificador de l'usuari

en: User Object
ca: Objecte d'usuari

en: User Array
ca: Matriu d’usuari

en: All user roles
ca: Tots els rols d'usuari

en: Filter by Role
ca: Filtra per rol

en: User
ca: Usuari

en: Separator
ca: Separador

en: Select Color
ca: Escolliu un color

en: Default
ca: Predeterminat

en: Clear
ca: Neteja

en: Color Picker
ca: Selector de color

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
ca: Fet

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
ca: Ara

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
ca: Fus horari

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
ca: Microsegon

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
ca: Mil·lisegon

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
ca: Segon

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
ca: Minut

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
ca: Hora

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
ca: Hora

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
ca: Trieu l'hora

en: Date Time Picker
ca: Selector de data i hora

en: Endpoint
ca: Punt final

en: Left aligned
ca: Alineat a l'esquerra

en: Top aligned
ca: Alineat a la part superior

en: Placement
ca: Ubicació

en: Tab
ca: Pestanya

en: Value must be a valid URL
ca: El valor ha de ser un URL vàlid

en: Link URL
ca: URL de l'enllaç

en: Link Array
ca: Matriu d’enllaç

en: Opens in a new window/tab
ca: S'obre en una nova finestra/pestanya

en: Select Link
ca: Escolliu l’enllaç

en: Link
ca: Enllaç

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Step Size
ca: Mida del pas

en: Maximum Value
ca: Valor màxim

en: Minimum Value
ca: Valor mínim

en: Range
ca: Interval

en: Both (Array)
ca: Ambdós (matriu)

en: Label
ca: Etiqueta

en: Value
ca: Valor

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: red : Red
ca: vermell : Vermell

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
ca: Per a més control, podeu especificar tant un valor com una etiqueta d'aquesta manera:

en: Enter each choice on a new line.
ca: Introduïu cada opció en una línia nova.

en: Choices
ca: Opcions

en: Button Group
ca: Grup de botons

en: Allow Null
ca: Permet nul?

en: Parent
ca: Pare

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
ca: El TinyMCE no s'inicialitzarà fins que no es faci clic al camp

en: Delay Initialization
ca: Endarrereix la inicialització?

en: Show Media Upload Buttons
ca: Mostra els botons de penjar mèdia?

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Text Only
ca: Només Text

en: Visual Only
ca: Només visual

en: Visual & Text
ca: Visual i text

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Click to initialize TinyMCE
ca: Feu clic per inicialitzar el TinyMCE

en: Value must not exceed %d characters
ca: El valor no ha de superar els %d caràcters

en: Leave blank for no limit
ca: Deixeu-lo en blanc per no establir cap límit

en: Character Limit
ca: Límit de caràcters

en: Appears after the input
ca: Apareix després del camp

en: Append
ca: Afegeix al final

en: Appears before the input
ca: Apareix abans del camp

en: Prepend
ca: Afegeix al principi

en: Appears within the input
ca: Apareix a dins del camp

en: Placeholder Text
ca: Text de mostra

en: Appears when creating a new post
ca: Apareix quan es crea una nova entrada

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
ca[0]: %1$s requereix com a mínim %2$s selecció
ca[1]: %1$s requereix com a mínim %2$s seleccions

en: Post ID
ca: ID de l’entrada

en: Post Object
ca: Objecte de l'entrada

en: Maximum Posts
ca: Màxim d'entrades

en: Minimum Posts
ca: Mínim d'entrades

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: Selected elements will be displayed in each result
ca: Els elements seleccionats es mostraran a cada resultat

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Post Type
ca: Tipus de contingut

en: Filters
ca: Filtres

en: All taxonomies
ca: Totes les taxonomies

en: Filter by Taxonomy
ca: Filtra per taxonomia

en: All post types
ca: Tots els tipus de contingut

en: Filter by Post Type
ca: Filtra per tipus de contingut

en: Search...
ca: Cerca…

en: Select taxonomy
ca: Seleccioneu una taxonomia

en: Select post type
ca: Seleccioneu el tipus de contingut

en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Maximum values reached ( {max} values )
ca: S’ha arribat al màxim de valors ({max} valors)

en: Relationship
ca: Relació

en: Comma separated list. Leave blank for all types
ca: Llista separada per comes. Deixeu-ho en blanc per a tots els tipus

en: Allowed File Types
ca: Tipus de fitxers permesos

en: Maximum
ca: Màxim

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Restrict which images can be uploaded
ca: Restringeix quines imatges es poden penjar

en: Minimum
ca: Mínim

en: Uploaded to post
ca: S'ha penjat a l'entrada

en: All
ca: Tots

en: Limit the media library choice
ca: Limita l'elecció d'elements de la mediateca

en: Library
ca: Mediateca

en: Preview Size
ca: Mida de la vista prèvia

en: Image ID
ca: ID de la imatge

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Image Array
ca: Matriu d'imatges

en: Specify the returned value on front end
ca: Especifiqueu el valor a retornar a la interfície frontal

en: Return Value
ca: Valor de retorn

en: Add Image
ca: Afegeix imatge

en: No image selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Edit
ca: Edita

en: All images
ca: Totes les imatges

en: Update Image
ca: Actualitza la imatge

en: Edit Image
ca: Edita la imatge

en: Select Image
ca: Escolliu una imatge

en: Image
ca: Imatge

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
ca: Permet que el marcat HTML es mostri com a text visible en comptes de renderitzat

en: Escape HTML
ca: Escapa l’HTML

en: No Formatting
ca: Sense format

en: Automatically add &lt;br&gt;
ca: Afegeix &lt;br&gt; automàticament

en: Automatically add paragraphs
ca: Afegeix paràgrafs automàticament

en: Controls how new lines are rendered
ca: Controla com es mostren les noves línies

en: New Lines
ca: Noves línies

en: Week Starts On
ca: La setmana comença el

en: The format used when saving a value
ca: El format que s’usarà en desar el valor

en: Save Format
ca: Format de desat

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
ca: Stm

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
ca: Anterior

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
ca: Següent

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
ca: Avui

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
ca: Fet

en: Date Picker
ca: Selector de data

en: Width
ca: Amplada

en: Embed Size
ca: Mida de la incrustació

en: Enter URL
ca: Introduïu la URL

en: Text shown when inactive
ca: El text que es mostrarà quan està inactiu

en: Off Text
ca: Text d’inactiu

en: Text shown when active
ca: El text que es mostrarà quan està actiu

en: On Text
ca: Text d’actiu

en: Stylized UI
ca: IU estilitzada

en: Default Value
ca: Valor per defecte

en: Displays text alongside the checkbox
ca: Mostra el text al costat de la casella de selecció

en: Message
ca: Missatge

en: Yes
ca: Sí

en: True / False
ca: Cert / Fals

en: Row
ca: Fila

en: Table
ca: Taula

en: Block
ca: Bloc

en: Specify the style used to render the selected fields
ca: Especifiqueu l’estil usat per a mostrar els camps escollits

en: Layout
ca: Disposició

en: Sub Fields
ca: Sub camps

en: Group
ca: Grup

en: Customize the map height
ca: Personalitzeu l'alçada del mapa

en: Height
ca: Alçada

en: Set the initial zoom level
ca: Estableix el valor inicial de zoom

en: Center the initial map
ca: Centra el mapa inicial

en: Center
ca: Centra

en: Search for address...
ca: Cerca l'adreça…

en: Find current location
ca: Cerca la ubicació actual

en: Clear location
ca: Neteja la ubicació

en: Search
ca: Cerca

en: Sorry, this browser does not support geolocation
ca: Aquest navegador no és compatible amb la geolocalització

en: Google Map
ca: Mapa de Google

en: The format returned via template functions
ca: El format que es retornarà a través de les funcions del tema

en: Return Format
ca: Format de retorn

en: Custom:
ca: Personalitzat:

en: The format displayed when editing a post
ca: El format que es mostrarà quan editeu una entrada

en: Display Format
ca: Format a mostrar

en: Time Picker
ca: Selector d'hora

note: translators: counts for inactive field groups
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Inactiu <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Inactius <span class="count">(%s)</span>

en: No Fields found in Trash
ca: No s'ha trobat cap camp a la paperera

en: No Fields found
ca: No s'ha trobat cap camp

en: Search Fields
ca: Cerca camps

en: View Field
ca: Visualitza el camp

en: New Field
ca: Nou camp

en: Edit Field
ca: Edita el camp

en: Add New Field
ca: Afegeix un nou camp

en: Field
ca: Camp

en: Fields
ca: Camps

en: No Field Groups found in Trash
ca: No s'ha trobat cap grup de camps a la paperera

en: No Field Groups found
ca: No s'ha trobat cap grup de camps

en: Search Field Groups
ca: Cerca grups de camps

en: View Field Group
ca: Visualitza el grup de camps

en: New Field Group
ca: Nou grup de camps

en: Edit Field Group
ca: Edita el grup de camps

en: Add New Field Group
ca: Afegeix un nou grup de camps

en: Add New
ca: Afegeix

en: Field Group
ca: Grup de camps

en: Field Groups
ca: Grups de camps

note: Description of the plugin
en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
ca: Personalitzeu el WordPress amb camps potents, professionals i intuïtius.

en: Switch to Edit
ca: Canvia a edició

en: Switch to Preview
ca: Canvia a previsualització

en: Options Updated
ca: S’han actualitzat les opcions

en: Check Again
ca: Torneu-ho a comprovar

en: Publish
ca: Publica

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
ca: No s’han trobat grups de camps personalitzats per a aquesta pàgina d’opcions. <a href="%s">Creeu un grup de camps nou</a>

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
ca: <b>Error</b>. No s’ha pogut connectar al servidor d’actualitzacions

en: <b>Error</b>. Could not authenticate update package. Please check again or deactivate and reactivate your ACF PRO license.
ca: <b>Error</b>. No s’ha pogut verificar el paquet d’actualització. Torneu-ho a intentar o desactiveu i torneu a activar la vostra llicència de l’ACF PRO.

en: Select one or more fields you wish to clone
ca: Escolliu un o més camps a clonar

en: Display
ca: Mostra

en: Specify the style used to render the clone field
ca: Indiqueu l’estil que s’usarà per a mostrar el camp clonat

en: Group (displays selected fields in a group within this field)
ca: Grup (mostra els camps escollits en un grup dins d’aquest camp)

en: Seamless (replaces this field with selected fields)
ca: Fluid (reemplaça aquest camp amb els camps escollits)

en: Labels will be displayed as %s
ca: Les etiquetes es mostraran com a %s

en: Prefix Field Labels
ca: Prefixa les etiquetes dels camps

en: Values will be saved as %s
ca: Els valors es desaran com a %s

en: Prefix Field Names
ca: Prefixa els noms dels camps

en: Unknown field
ca: Camp desconegut

en: Unknown field group
ca: Grup de camps desconegut

en: All fields from %s field group
ca: Tots els camps del grup de camps %s

en: Add Row
ca: Afegeix una fila

en: layout | layouts
ca[0]: disposició
ca[1]: disposicions

en: layouts
ca: disposicions

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
ca: Aquest camp requereix almenys {min} {label} de {identifier}

en: This field has a limit of {max} {label} {identifier}
ca: Aquest camp té un límit de {max} {label} de {identifier}

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
ca: {available} {label} de {identifier} disponible (màx {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
ca: {required} {label} de {identifier} necessari (mín {min})

en: Flexible Content requires at least 1 layout
ca: El contingut flexible necessita almenys una disposició

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
ca: Feu clic al botó “%s” de sota per a començar a crear el vostre disseny

en: Add layout
ca: Afegeix una disposició

en: Remove layout
ca: Esborra la disposició

en: Click to toggle
ca: Feu clic per alternar

en: Delete Layout
ca: Esborra la disposició

en: Duplicate Layout
ca: Duplica la disposició

en: Add New Layout
ca: Afegeix una disposició

en: Min
ca: Mín

en: Max
ca: Màx

en: Minimum Layouts
ca: Mínim de disposicions

en: Maximum Layouts
ca: Màxim de disposicions

en: Button Label
ca: Etiqueta del botó

en: Add Image to Gallery
ca: Afegeix una imatge a la galeria

en: Maximum selection reached
ca: S’ha arribat al màxim d’elements seleccionats

en: Length
ca: Llargada

en: Caption
ca: Llegenda

en: Alt Text
ca: Text alternatiu

en: Add to gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Bulk actions
ca: Accions massives

en: Sort by date uploaded
ca: Ordena per la data de càrrega

en: Sort by date modified
ca: Ordena per la data de modificació

en: Sort by title
ca: Ordena pel títol

en: Reverse current order
ca: Inverteix l’ordre actual

en: Close
ca: Tanca

en: Minimum Selection
ca: Selecció mínima

en: Maximum Selection
ca: Selecció màxima

en: Allowed file types
ca: Tipus de fitxers permesos

en: Insert
ca: Insereix

en: Specify where new attachments are added
ca: Especifiqueu on s’afegeixen els nous fitxers adjunts

en: Append to the end
ca: Afegeix-los al final

en: Prepend to the beginning
ca: Afegeix-los al principi

en: Maximum rows reached ({max} rows)
ca: S’ha superat el màxim de files ({max} files)

en: Minimum Rows
ca: Mínim de files

en: Maximum Rows
ca: Màxim de files

en: Collapsed
ca: Replegat

en: Select a sub field to show when row is collapsed
ca: Escull un subcamp per a mostrar quan la fila estigui replegada

en: Add row
ca: Afegeix una fila

en: Remove row
ca: Esborra la fila

en: No options pages exist
ca: No hi ha pàgines d’opcions

en: Deactivate License
ca: Desactiva la llicència

en: Activate License
ca: Activa la llicència

en: License Information
ca: Informació de la llicència

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see <a href="%s" target="_blank">details & pricing</a>.
ca: Per a desbloquejar les actualitzacions, introduïu la clau de llicència a continuació. Si no teniu cap clau de llicència, vegeu els <a href="%s">detalls i preu</a>.

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: Update Information
ca: Informació de l'actualització

en: Current Version
ca: Versió actual

en: Latest Version
ca: Darrera versió

en: Update Available
ca: Actualització disponible

en: Upgrade Notice
ca: Avís d’actualització

en: Update Plugin
ca: Actualitza l’extensió
